Červenec 2008

Noc ze včera na dnes

9. července 2008 v 15:38 | Sl. |  Modrý maják
O tom, co pro člověka znamená jedna vteřina, jedna minuta, hodina, jeden den atd. už bylo napsáno mnoho. Nebudu se tedy rozepisovat a jen přiložím odkaz. Myslím, že to nepotřebuje žádný další můj komentář... nehoda Hroznětín
Další fotky jsou k vidění na hasiči ostrov
Nic tím nezměním, ale když si byť jen jeden čtenář řekně: "nebudu riskovat", splní to svůj účel.

Byli jsme tam

8. července 2008 v 15:36 | Sl. |  Bodlí záležitost...
Sice na poslední chvíli, ale i tak jsme s obří radostí minulý čtvrtek vyrazili do Náměště na Hané, zahrát si na proslulý festival Zahrada. Počasí bylo příjemné snad jen afričanům, neboť slunko rozehřívalo pódium na tropické teploty. Přemluvil jsem Zdeňka, aby si se mnou před vystoupením dal již tradiční grilované koleno a po jeho zapití jsme naladili a "šli na věc." Tedy ne tak docela. Dostalo se nám obrovské pocty, zahrát si na jednom pódiu pár písní s legendárním Pepou Štreichlem. Výborný zážitek. Posluchači, kteří museli být po celém odpoledni vysušeni jako španělský salám, byli velmi příjemným publikem až do poslední písně našeho recitálu.
Zahrada spojuje spousty kapel v jednu a mě pokaždé nechá něco na duši. Nelze to příliš identifikovat, ale vždycky, když odjíždím, je mi tak jako když vesele smutno. S některými ze spřízněných kapel se setkáváme jen tam a jsou to setkání velmi vřelá a o to nechtěnější jsou pak odjezdy. Tak tímto zdravím ty, které jsem při svém úniku nestačil pozdravit a budu se na ně za rok těšit - pro zahraniční kamarády: dovidenia . Dá-li Jupp, dáme si chléb, pečlivě namazaný škvarkovou pomazánkou, popijeme pití, sníme trochu z pozdravu z jižní Moravy a opět nasajeme to zvláštní cosi, co pokaždé nechá něco na duši...

Kam s dítkem

1. července 2008 v 15:39 | Sl.
26. 7. 2008 odjíždím na čtrnáct dní na Letní dětský tábor. Ještě máme volná místa. Tábor se nachází na Vladaři u Žlutic - momentálně velmi populární archeologické naleziště. Jeho letošní zaměření je takové cestovní - RALLYE VLADAŘ - LARNACA (Cyprus). Navšítívíme různé země světa a protože máme velmi šikovného kuchaře, ochutnáme i kulinářské speciality těchto zemí. Tak pokud nevíte, co v daný termín s dětmi, ozvěte se prostřednictvím tohoto blogu. Cena je 3.455,-- Kč / osobu.

Jak jsme nedopadli...

1. července 2008 v 15:35 | neznámý |  Převzaté

Výsledky českého národního finále Porty 2008

Od pátečního odpoledne do nedělního večera 27. - 29. června proběhlo v Řevnicích české národní finále Porty 2008. Po všechny tři dny Portě přálo nejen nádherné letní počasí, ale hlavně diváci, kteří denně zaplnili hlediště Lesního divadla. Porotci Stáňa Plívová, Zdeněk Rytíř, Petr Kocman, Ota Maňák, Luboš Stráník, Vladimír Vlasák s předsedou poroty Františkem Nedvědem rozhodli takto:
1. místo - Xindl X, Praha
2. místo - Přelet M. S., Blovice
3. místo - Šeginy, Praha
Do mezinárodního finále v Ústí nad Labem dále postupují:
Hluboké nedorozumění - Praha
Pavel Houfek Band - Teplice
Simona Klímová - Slaný
Bossorky - Úpice
Zvláštní ocenění:
Good Will, Ostrava - za hru na dobro
Jiří Fryč z dua Jir-Ka, Jindřichův Hradec - za hru na kytaru
Quanti Minoris, Brno - za instrumentaci
Všem oceněným gratulujeme a postupujícím přejeme hodně úspěchů na mezinárodním finále Porty 2008 v Ústí nad Labem.