Duben 2009

Prasečí chřipka

29. dubna 2009 v 8:01 | Sl. |  Všeobecné
Termín, který je teď probírán ve všech pádech snad na celém světě. Vlastně ani nevím, jak moc závažná choroba to je. Asi hodně.

Je všeobecně známo, že prasečí chřipka je přenosná nejen z prasete na člověka, ale také z člověka na člověka. U některých lidí se jedná o přenos od jednoho a toho samého nositele. Bohužel...

Slavný výrok "to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou" mi nějak nesouhlasí s jiným, momentálně populárnějším "to je chřipka prasečí, ta na člověka jde." Jediné co mi z toho vyplývá je, že máme blíže k prasatům, než k nejlepším přítelům člověka...

Sl.

Bez titulku

23. dubna 2009 v 10:08 | Sl. |  Bodlí záležitost...
Dlouho už jsem nenapsal žádný článek. Když jsem si tento blog zřizoval, domníval jsem se, že psát jeden příspěvek za druhým je hračka. Ale není. Pracovní vytížení mi nedovolilo ťukat do klávesnice souvislé věty, které by měly smysl a psát beze smyslu mi příjde nesmyslné..

Dnes píši, abych se zas vrátil zpět mezi "blogaře"...

Snažím se psát česky. Někdy mi ale dělá problémy některá slůvka napsat jak se má.. Jedním ze sporů v mé hlavě jsou některé názvy obcí. I přes nepochopení v mých asi šesti letech jsem o něco později přijmul skutečnost, že Olomouc je ta Oloumouc a ne ten.. Stejně jako ta Hostivice, nikoliv ty Hostivice, jak si řada jejích obyvatel a mnoho karlovaráků myslí.. Co však právě teď nevím, je správnost města Řevnice. (tedy vlastně ani nevím, jestli se nejedná o obec)

Tam totiž postupujeme do finále Porty po výkonu předvedeném minulou sobotu, 18. dubna v Březové u Sokolova. Je to neočekávaný úspěch, který jsme si všichni přáli, ale málokdo z naší hudební praty tomu věřil. Těší mě to jednak pro fakt, že na přehlídce vystoupilo několik velmi kvalitních seskupení a také proto, že jsme tím snad trochu poděkovali Josefu Fouskovi za jeho slova, myšlenky a přání.

Děkuji i teď, za podporu v muzice i za podporu blogařskou...

Sl.