Červen 2010

tři disciplíny, vlastně čtyři...

30. června 2010 v 14:10 | Sl.
Je to už hodně let, co jsem koketoval s myšlenkou začít brát určitý sport trochu vážněji.. Jezdíval jsem na kole a přátelil se s lidmi, kteří svůj volný čas trávili rovněž v sedle bicyklů, nebo ve vodě, případně na běžecké trati.. Toužil jsem také zkusit, jaké to je, když člověk "dá" triatlon... Žel jsem se nikdy neodhodlal, až teď.

Po zkouškovém maratonu jsem s touhou zůstat ještě pár hodin v posteli v uplynulou sobotu ráno vstal a po standardních ranních činnostech - snídaně, čištění zubů a grupensex - jsme zamířili na rybník nedaleko Karlových Varů, kde jsme se postavili na start. Já tedy na první start triatlonu v životě..

Nebyla by to až taková událost, kdyby se nejednalo o triatlon pivní.. Pod dozorem několika zúčastněných lékařů jsme odstartovali vypitím piva, následovala plavecká část, pivo, několik kilometrů v terénu na kole, pivo, běh lesem a pro změnu pivo. Pak až cíl..

Pokračování odpoledne už si bohužel nepamatuji...

Sl.

léto

30. června 2010 v 13:46 | Sl. |  Všeobecné
Začalo léto. Že jste to postřehli? No já taky. Zvláště když mi mrzne čelo od klimatizace a tělo mám roztavené od sluníčka, které v posledních dnech prochází skrze čelní sklo automobilu.. Rozhodně nečekejte, že si teď začnu stěžovat, jak je to horko hrozné. Nepatřím k těm, kterým by v zimě vadil mráz, v létě teplo, na podzim déšť a na jaře alergie..

Jsem poměrně zarputilý odpůrce pobytových zájezdů a všeobecného válení se u vody. Vzledem ke svým studijním povinnostem jsem ale včera už podruhé za sebou vcelku bez diskuzí navštívil koupaliště našeho města. A nutno dodat, že to nebyla nepříjemná návštěva.. Čistá voda, chlazené pivo a langoš, ze kterého by se dala vyždímat olejová lázeň, to vše způsobilo, že hezké odpoledne bylo hezčí. Myslím, že je třeba si takových dní vážit.

Tak hezká odpoledne, teplé večery, nekončící noci a slunná rána!

Sl.